Посадка хвойних рослин: 

 1. Вибір місця. Оберіть місце з достатнім сонячним світлом та добре дренованим ґрунтом. 
 2. Підготовка ґрунту. Оптимальний ґрунт для посадки хвойних рослин складається із суміші дернової землі, торфу, перегною, піску у співвідношенні 2:2:2:1. Якщо соснового лісу поблизу немає, найкраще купити готовий спеціальний ґрунт для хвойних.
 3. Підготовка ями. Хвойні рослини потрібно садити із комом (грудкою) землі, із закритою кореневою системою. Викопайте яму глибиною та шириною трохи більше, ніж коренева система рослини. Організуйте в ямі дренаж.
 4. Підготовка рослини. Вийміть хвойну рослину із горщика, легенько розслабте коріння, при потребі видаливши в'язкі або пошкоджені корені.
 5. Посадка. Поставте рослину у яму, так щоб коріння розташовувалося рівно. Засипте ґрунтом порожнечі, стежачи, щоб рослина залишилася прямою. Коренева шийка повинна бути на одному рівні з ґрунтом.
 6. Полив. Після посадки ретельно полийте рослину. Кількість поливу залежить від індивідуальних особливостей сорту. 
 7. Мульчування. Покрийте навколишню область шаром мульчі (сосновим опадом, корою, шишками), щоб зберегти вологу та запобігти росту бур'янів.
 8. Догляд. Не забувайте про регулярний полив та годування (наприклад епін, циркон), особливо під час перших кількох місяців після посадки.

Важливо також враховувати рекомендації щодо конкретного виду хвойних рослин, оскільки вони можуть мати специфічні вимоги до ґрунту, вологості та світла.

Період посадки хвойних рослин:
1. Осіння посадка.
Переваги: Це час, коли ґрунт вже трішки прохолодніший, що сприяє вкоріненню рослин перед зимою.

2. Весняна посадка.
Переваги: Навесні ґрунт розм'якшується, що полегшує посадку рослин. Вони отримують більше часу для активного росту до настання зими.

Коріння хвойних рослин починає рости при температурі від +3 градусів. Тому посадка хвойних навесні у ґрунт – поширена практика. Молоді саджанці до 3-х років рекомендовано садити і пересаджувати саме навесні.

Важливий момент, це встигнути до початку активного зростання наземної частини рослини та бруньок. Якщо ви не впевнені у термінах, щоб не травмувати рослину, краще виконати посадку хвойних рослин восени. 

3. Зимова посадка.
Переваги: Рослини вступають у сплячий режим, що може полегшити їх перенесення і вони практично не відчувають пересадки. 

Великі хвойні рослини краще висаджувати тільки зимою. Взагалі, декоративні хвойні у дорослому віці вважаються дуже примхливими до пересадки. Але їх приживання у нових умовах при зимовій пересадці майже 100%.

Важливо! Необхідно враховувати типи рослин та кліматичні умови вашого регіону при виборі найкращого часу для посадки.